Ticaret Bakanı Muş, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti

Ticaret Bakanı Muş, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti

Bakan Muş, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği KKTC’de ilk olarak Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı makamında ziyaret etti. 

Bakan Muş, göreve gelmesinin ardından ilk ziyaretini KKTC’ye yaptığını kaydetti.

KKTC’de bir dizi programlarının olacağını belirten Muş, ilgili bakanlıklarla müzakerelerin sonuçlanması için bazı imzaların atılacağını ve uygulamaların başlatılacağını ifade etti.

Muş, “Yoğun bir programımız olacak. Önemli düzenlemelere hep beraber, iki taraf olarak, imza atmış olarak buradan dönmüş olacağız. Misafirperverlikleri için Sayın Cumhurbaşkanımız Tatar ve heyetine şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Bakan Muş, Türkiye olarak, Kıbrıs Türk’ünün her daim yanında olduklarını vurguladı. 

– Güçlü Türkiye’nin desteğini hissediyoruz

Cumhurbaşkanı Tatar, yaptığı konuşmada, Bakan Muş’un KKTC mezunu olduğunu, KKTC’yi yakından bildiğini ve bunun da kendileri için memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Salgın döneminin atlatılması için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirten Tatar, “Pandemi sürecini iyi yönettiğimize inanmaktayım. Bu süre içerisinde her türlü katkıyla bize destek olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Önemli olan böyle sıkıntılı zamanlarda Kıbrıs Türk halkının arkasında koskoca, güçlü bir Türkiye’nin desteğini hissetmesidir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına KKTC’ye daha fazla yatırım ve ziyaret yapmaları çağrısında bulundu.

Bakan Muş’a ziyaretinde KKTC Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Başkanı Abdulkadir Akgül ve diğer yetkililer eşlik etti.

Instagram

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.